Váš košík

Hľadať titul

Novinky

Nechcete premeškať naše súťaže? Máte záujem o informácie o novinkách? Tu sa môžete prihlásiť:

Náš tip

Kategórie

Skvelé knihy na koncoročné odmeny!

Vážená pani riaditeľka, vážený pán riaditeľ,

znova sa Vám ozývame s ponukou knižných titulov vhodných na koncoročné odmeny pre Vašich žiakov, a to za mimoriadne ceny, ktoré platia iba do 30.6.2018 a len pre školy. Nákup u nás je, ako obvykle, veľmi výhodný, pretože všetky knihy v tejto ponuke sú oveľa lacnejšie ako v kníhkupectvách! Niektoré tituly sa v ponuke vyskytujú opakovane, niektoré sú celkom nové a o Vašu priazeň sa uchádzajú po prvý raz (napr. 100 zábavných testov, Cárov syn, Zabudnutá africká kliatba, atď.)

Okrem príjemných cien sme sa Vám opäť pokúsili uľahčiť výber a knihy sme rozdelili jednak podľa jednotlivých ročníkov, pre ktoré sú vhodné, jednak - aspoň pri niektorých tituloch - i podľa toho, či sa viac hodia pre dievčatá alebo chlapcov. (Všetky knihy s výnimkou titulov č. 1, 10 a 19 sú v pevnej väzbe.)

Počas trvania tejto akcie pri objednávke už nad 15,- € neplatíte nijaké poštovné ani balné, pri objednávke do 15,- € vrátane je poštovné 1,29 € (platba predom), resp. 1,99 € (dobierka). Balné neúčtujeme vôbec.

Do objednávky, prosím, pripíšte IČO a DIČ Vašej školy. Knihy zasielame na dobierku alebo na predfaktúru (platba vopred).

Ceny sú konečné, nie je možné kombinovať ich s inou zľavou.

Pre 1. - 3. ročník

Morské hlavolamy (Preč s nudou)
1. Morské hlavolamy (Preč s nudou)
1,50 EUR (bežná cena 3,50 EUR)
Titul z úspešnej série Preč s nudou prináša veľa rôznych hlavolamov: doplňovačky, bludiská, maľovanky, spájačky, sudoku... a všetky súvisia s morom! Nájdeš tu rôzne morské živočíchy, vytrénovaných plavcov, jazdcov na vodných lyžiach... a veľa zábavy!
Objednať:
 

Kniha hádaniek a hlavolamov pre druhákov (Kol.)
2. Kniha hádaniek a hlavolamov pre druhákov (Kol.)
5,50 EUR (bežná cena 8,93 EUR)
Veselá kniha s množstvom zábavných úloh s príťažlivými ilustráciami pre deti mladšieho školského veku, ktoré slúžia na prehlbovanie dôležitých vedomostí, precvičovanie čítania, písania, počítania, na rozvíjanie logického myslenia i schopnosti sústrediť sa.
Objednať:
 

Hrady - Otázky/odpovede 4 (Kol.)
3. Hrady - Otázky/odpovede 4 (Kol.)
5,99 EUR (bežná cena 7,99 EUR)
4. titul zo série Otázky a odpovede, ktorá je určená predškolákom a mladším školákom.
V knižke deti nájdu odpovede na mnohé zaujímavé otázky a hradoch a ich obyvateľoch, dozvedia sa, kto býval na hrade a prečo, ako sa stavali hrady, ako vyzeral bežný život obyvateľov hradu, akú výáchovu dostali deti hradného pána, ako a kedy sa jeho synovia mohli stať rytiermi, ako vyzerali oslavy a hostiny na hrade, prečo sa organizovali poľovačky či rytierske turnaje... a veľa, veľa iných zaujímavých vecí.
Kniha má krásne celostránkové farebné ilustrácie a na každej dvojstrane je i hra zameraná na rozvíjanie pozornosti dieťaťa..

Objednať:
 

Smieškove prázdniny/Veľká jablková farma 5 (Earhart, Kristin)
4. Smieškove prázdniny/Veľká jablková farma 5 (Earhart, Kristin)
3,99 EUR (bežná cena 6,25 EUR)
Poník Smieško z Veľkej jablkovej farmy sa teší na prázdniny, ktoré prežije spolu so svojimi priateľmi poníkmi, stajňovou mačkou a myšiakom Robinom.. Práve myšiak Robin však príde so zlou správou - Smieška možno predajú novému majiteľovi! Smieško nechce veriť vlastným ušiam. Vari by mu trénerka Diana naozaj urobila také niečo?
Objednať:
 

Kto kradol v cirkuse Zlatá hviezda? (Mlčochová, Jela)
5. Kto kradol v cirkuse Zlatá hviezda? (Mlčochová, Jela)
3,50 EUR (bežná cena 7,95 EUR)
Strašné! V cirkuse Zlatá hviezda v noci vyčíňal zlodej! Obeťou sa stal kúzelník Abrak Dabrak, ktorému zlodej ukradol dôležitú rekvizitu, takže teraz nemôže vystupovať. Našťastie prichádza detektív Ihlička, ktorý nájde aj ihlu v kope sena. Púšťa sa do pátrania a čoskoro naďabí na prvé stopy. Čas však letí a nervozita sa stupňuje. Dokáže detektív nájsť zlodeja včas a zachrániť tak večerné predstavenie? .
Objednať:
 

Pre 3. - 5. ročník

Strašidelný hrad/Hádajkove dobrodružstvá 1. (Mlčochová, Jela)
6. Strašidelný hrad/Hádajkove dobrodružstvá 1. (Mlčochová, Jela)
4,99 EUR (bežná cena 6,99 EUR)
dievčatá i chlapci
Riešiteľ hlavolamov Hádajko z obľúbeného rovnomenného detského časopisu sa prvý raz predstavuje ako knižný hrdina! Pricestuje do Strašidelných hôr na hrad Orlia hliadka a púšťa sa do pátrania po stratenom vzácnom meči, počas ktorého sa nečakane ocitne až v stredoveku. Prežije tam množstvo napínavých i komických dobrodružstiev: uvrhnú ho do hladomorne, poletí na metle, spadne do vodopádu, uväznia ho v podpalubí, surfuje na rytierskom štíte... a to ani zďaleka nie je všetko!.
Objednať:
 

Príliš veľa poníkov/Pony tím 6 (Betancourt, Jeanne)
7. Príliš veľa poníkov/Pony tím 6 (Betancourt, Jeanne)
4,90 EUR (bežná cena 6,99 EUR)
dievčatá
6.diel série Pony tím

Pam Crandalová má skvelú novú prácu. Pomáha pri výcviku dvoch nových poníkov. Tréning však trvá celé hodiny a Pam sa obáva, že jej poník Svetluška nechápe, prečo trávi tak veľa času s inými poníkmi. A jej kamarátky Lulu a Anna sa začínajú hnevať, že ich Pam kvôli výcviku zanedbáva a nechodieva s nimi jazdiť na chodník Pony tímu.

Bude Pam musieť napokon Pony tím opustiť?


Objednať:
 

Hry na prázdniny/Hry vonku  (Kol.)
8. Hry na prázdniny/Hry vonku (Kol.)
4,50 EUR (bežná cena 8,27 EUR)
dievčatá i chlapci
Ako sa zabaviť cez prázdniny? S touto knižkou, plnou zaujímavých tipov a veselých farebných obrázkov, to nebude problém! Prináša zábavné hry s loptou, rôzne druhy nevšedných naháňačiek, stopárske a dobrodružné hry, tipy na hry vonku... a veľké prázdninové hľadanie pokladu!

Objednať:
 

250 otázok a odpovedí. Pravda či omyl? (Kol.)
9. 250 otázok a odpovedí. Pravda či omyl? (Kol.)
4,50 EUR (bežná cena 9,92 EUR)
dievčatá i chlapci
Táto pozoruhodná encyklopédia obsahuje 250 zaujímavých, ba až neuveriteľných tvrdení. Prídeš na to, ktoré z nich sú pravdivé a ktoré nie? V knihe nájdeš i správne odpovede spolu s podrobnými vysvetleniami, takže si svoje riešenia môžeš i skontrolovať a mnohému sa naučiť.

Knižku, vytlačenú na kvalitnom kriedovom papieri, dopĺňa množstvo krásnych farebných fotografií.
Objednať:
 

Zábavné hlavolamy 3 (Mlčochová, J., Mečíř, R.)
10. Zábavné hlavolamy 3 (Mlčochová, J., Mečíř, R.)
2,70 EUR (bežná cena 3,80 EUR)
dievčatá i chlapci
Ďalšie pokračovanie mimoriadne úspešných titulov Zábavné hlavolamy a Zábavné hlavolamy 2. Nájdete tu doplňovačieky, bludiská, textové, obrázkové i kombinované osemsmerovky, kris-kros, sudoku, úlohy so zápalkami... a ešte oveľa viac! Ich riešenie predstavuje skvelý, zábavný a aktívny spôsob trávenia voľného času.

Objednať:
 

Caesar a zrada na Kapitole (Jaekel, Franziska)
11. Caesar a zrada na Kapitole (Jaekel, Franziska)
2,99 EUR (bežná cena 7,20 EUR)
dievčatá i chlapci
Ako sa dostal Gaius Julius Caesar k moci? Ako žili ľudia v antickom Ríme? Ako bývali, čo jedli, ako trávili voľný čas? Táto kniha v napínavom krimipríbehu prináša deťom od 8 - 12 rokov hravým spôsobom fundované informácie z histórie.

Skupina zradcov pripravuje sprisahanie proti Caesarovi. Sprisahanci však netušia, že ich plány si náhodou vypočul dvanásťročný Marcus. Spolu so svojou sestrou Luciou sa zavesí zradcom na päty...

Poznávanie histórie bude s touto knižkou zábavou:

- Napínavý kriminálny príbeh
- 30 cvičení aj s riešeniami
- Prehľadná časová tabuľka
- Množstvo ilustrácií


Objednať:
 

Kto prenasleduje psa NULA NULA HAV? (Brezina, C. Thomas)
12. Kto prenasleduje psa NULA NULA HAV? (Brezina, C. Thomas)
2,00 EUR (bežná cena 6,27 EUR)
dievčatá i chlapci
Keď sa šikovný teriér a traja prešibaní priatelia zvierat vrhnú do dobrodružstva, o zábavu a napätie nie je núdza. Zárukou toho je Thomas Brezina, obľúbený autor miliónov detí.

Pútavý a zábavný detektívny príbeh, v ktorom hlavnú úlohu zohráva psík Bello Bond, ktorý má zaujímavú vlastnosť: vo chvíľach hroziaceho nebezpečenstva dokáže znehybnieť, takže vyzerá celkom ako plyšová hračka. Vďaka tomu je mimoriadne nenápadný...
Objednať:
 

Pre 5. - 7. ročník

Zabudnutá africká kliatba/Záhada pre Adrianu 3 (Mlčochová, Jela)
13. Zabudnutá africká kliatba/Záhada pre Adrianu 3 (Mlčochová, Jela)
5,99 EUR (bežná cena 7,99 EUR)
dievčatá i chlapci
Ďalší príbeh z populárnej série detektívok pre mládež Záhada pre Adrianu o 11-ročnej Adriane, ktorá sa chce stať kriminalistkou.

V tejto časti. Adriana prichádza na vidiek, do malebného domu nazývaného Ružové zákutie. Nad domom však visí hrozba - dávna kliatba a je len otázkou času, kedy sa stane niečo zlé. Adriana sa rozhodne pomôcť a púšťa sa do pátrania, no prípad sa rýchlo komplikuje: z miestneho kaštieľa sa ozývajú podozrivé výkriky, v Ružovom zákutí v noci spieva neviditeľný spevák, z neďalekých filmových ateliérov uteká jedna z postáv priamo z plátna a túla sa po okolí. Adriana navyše stretne človeka, ktorý, podľa všetkého, už dávno nežije...

Kniha vychádza v druhom vydaní.
Objednať:
 

Kamošky, schôdzky a tajomstvá pyžamových večierkov (Hopkins, Cathy)
14. Kamošky, schôdzky a tajomstvá pyžamových večierkov (Hopkins, Cathy)
4,99 EUR (bežná cena 7,49 EUR)
dievčatá
"Takže, Tídžej, páči sa ti niekto?"
Pokrútila som hlavou. "Ani nie."
"Tak prečo si tak očervenela?" spýtala sa Nesta.
"Nesta!" zahriakla ju Lucy.
"Čo? Čo?"
"Nechaj ju na pokoji," povedala Izzie.
Rozhodla som sa zapojiť. "No, myslím, že tu je jeden chalan," povedala som. "Ale správa sa ku mne skôr ako k jednému z chalanov, než ako k dievčaťu."


Therese Joanne (pre kamarátky Tídžej) prežíva ťažký rok. Najprv sa odsťahuje jej najlepšia kamarátka a potom sa zdá, že proti nej niečo má jej spolužiačka Wendy.

Tídžej má pocit, že ešte nikdy nebola taká osamelá. A navyše má problém s chalanmi. Správajú sa k nej rovnako ako k svojmu kamošovi a vôbec neberú na vedomie, že je dievča.

Keď sa Tídžej skamaráti s Lucy, všetko sa zlepší. Ale prijmú ju aj jej priateľky Nesta a Izzie? Dovolia jej preniknúť do sveta pyžamových večierkov, tajomstiev, zábavy a ponaučení? Dokážu Tídžej pomôcť, aby bola sama sebou a objavila, čo sa v nej naozaj ukrýva?
Objednať:
 

Záplava a tesák/Havranie záhady 1. (Sedgwick, Marcus)
15. Záplava a tesák/Havranie záhady 1. (Sedgwick, Marcus)
5,49 EUR (bežná cena 9,49 EUR)
dievčatá i chlapci
1. diel série Havranie záhady o svojráznej rodine lorda Dolnoviniča, jeho manželky Mäty, dcéry Slnovratky, syna Plesnivčeka a jeho obľúbenej opice, ktorí žijú na hrade Druhoruk a zažívajú množstvo vzrušujúcich a hrôzostrašných príhod.

Havran Edgar, ktorý hrad stráži, jedného dňa natrafí na hrôzostrašnú záhadu! Pri hrade sa usadila príšera s ohavným čiernym chvostom, z hradnej kuchyne sa začali strácať slúžky, a čo je najhoršie, hrad postupne zaplavuje voda.

Keď sa rodina Druhorukovcov ocitne zlovestnej príšere tvárou v tvár, udalosti naberú rýchly spád...
Objednať:
 

Žriebä z Garrigues (Féret, Fleury, Ch., Lecourtier, G.)
16. Žriebä z Garrigues (Féret, Fleury, Ch., Lecourtier, G.)
2,99 EUR (bežná cena 5,61 EUR)
dievčatá
1.časť zo série Do sedla! Alix, dcéra majiteľky jazdeckého klubu, je od radosti celá bez seba. Ich kobyla Annam bude mať žriebä! A tento koník bude patriť iba jej, Alix!. Pripravuje sa na príchod žriebäťa, no nepredvídaná udalosť všetko zmení...
Objednať:
 

Kôň môjho života/Lea a kone 3 (Gohl, Christiane)
17. Kôň môjho života/Lea a kone 3 (Gohl, Christiane)
5,59 EUR (bežná cena 7,49 EUR)
dievčatá
3. diel úspešnej série Lea a kone, ktorá je určená dievčatám, ktoré majú rady kone a dostihový šport... ale nielen im! Čo zažije Lea a jej mama, ale aj Lein priateľ Thorsten, žrebec Žolík a ostatní aktéri série?

Vlastný kôň! Pre Leu a jej mamu by to bolo čosi veľkolepé a úžasné, Leina mama sníva o koňovi, ktorý by bol malý, nie príiliš drahý a predovšetkým veľmi milý. Lein vytúžený kôň Žolík je však, naopak, obrovský, veľmi drahý a milý teda nie je ani trochu - s veľkou obľubou totiž zhadzuje jazdcov, ktorí sa mu z nejakého dôvodu nepozdávajú. Naviac sa pri každej vhodnej i menej vhodnej príležitosti pokúša ujsť, čím svojmu okoliu spôsobuje množstvo neraz aj veľkých problémov.

A potom je tu ešte pátranie po vhodnej jazdeckej stajni, pri ktorom Lei celkom nečakane skríži cestu doslova "vysnívaný idol". Lea je zmätená a vôbec nevie, ako by sa mala zachovať.

A čo na to všetko hovorí jej priateľ Thorsten?

Objednať:
 

Znova na javisku/Tancuj 4 (Pol, Anne-Marie)
18. Znova na javisku/Tancuj 4 (Pol, Anne-Marie)
2,50 EUR (bežná cena 6,27 EUR)
dievčatá
Nádejná baletna Nina žije sama s otcom, pretože mama jej zomrela, keď bola ešte malá. Teraz však jej otec odchádza na istý čas služobne do Egypta! Nina však nemá kedy smútiť, pretože ju čaká vystúpenie na predmestí. Keďže sú prázdniny, v baletnej škole je málo žiakov, a tak sa Nina zrazu stáva hviezdou. Zoznámi sa so skvelým tanečníkom a rada by sa s ním ešte niekedy stretla.

A čo na to on?
Objednať:
 

Pre 7. - 9. ročník

100 zábavných testov pre bláznov do testov  (Naud, Pascal)
19. 100 zábavných testov pre bláznov do testov (Naud, Pascal)
5,99 EUR (bežná cena 8,49 EUR)
dievčatá i chlapci
Preklad z francúzštiny: Jela Mlčochová

Logické, vizuálne, bláznivé, jednoduchšie i zložitejšie, krátke i dlhé, slovom, ponúkame vám 100 zábavných testov, medzi ktorými si každý nájde tie, ktoré mu budú vyhovovať. Rozosmejú vás, odhalia vašu osobnosť a spôsobia, že budete pochybovať o VŠETKOM! Osamote alebo s priateľmi, zabávajte sa, premýšľajte, padnite do pasce nových dôkazov a zabudnite na to, čomu ste dosiaľ verili.

Urobte si test a nechajte sa prekvapiť!
Objednať:
 

Biely lev/Storine, sirota z hviezd (D Anterny, Fredrick)
20. Biely lev/Storine, sirota z hviezd (D Anterny, Fredrick)
2,50 EUR (bežná cena 8,60 EUR)
dievčatá i chlapci
Dievča Storine, ktoré žije na malej planéte Ectarus, sa stáva obeťou únosu, a vzápätí sa dostane do víru dramatických okolností, ktoré úplne zmenia jej život. V spoločnosti svojho jediného priateľa, bieleho levíčaťa Griffa, ktorý má nebezpečné telepatické schopnosti, sa ocitne v zajatí na palube vesmírnej lode Veľký kentaur, patriacej obávanému vesmírnemu pirátovi Marsorovi, ktorého vo vesmíre prenasleduje azda každý. Medzi pirátom a dievčaťom sa však postupne zrodí nečakané spojenectvo.. Je azda Storine stratenou Marsorovou dcérou? No prečo ju chce získať pre seba i záhadný špión v službách imperiálnej vlády?

Kto je v skutočnosti Storine? Podarí sa rozlúštiť znepokojujúce tajomstvo, zahaľujúce jej pôvod? ..
Objednať:
 

Kniha mŕtvych dní (Sedgwick, Marcus)
21. Kniha mŕtvych dní (Sedgwick, Marcus)
2,00 EUR (bežná cena 8,93 EUR)
skôr chlapci
Dni medzi Vianocami a Novým rokom sú mŕtve dni, kedy sa po svete túlajú duchovia a mágia sa nebezpečne približuje k našim životom. Počas mŕtvych dní sa môže prihodiť čokoľvek.

Mág Va&lerián sa pokúša zachrániť si život, pretože inak bude musieť zaplatiť vysokú cenu za zmluvu, ktorú kedysi uzatvoril so zlom. Lenže v boji s démonickými silami postupne prehráva, i keď mu pomáha jeho sluha, sirota Chlapec, a dievčina, bystrá Rakyta. Vedno sa vydávajú na cestu, z ktorej niet úniku, o polnoci kopú na cintoríne a napokon ich pohltí čierňava zabudnutého podzemného mesta. Nikto z nich netuší, že práve Chlapec je ten, kto v rukách drží kľúče k osudom ich všetkých...

Kniha mŕtvych dní sa odohráva vo vzdialenom čase a priestore, na temných, nebezpečných miestach i na zamrznutom vidieku. Je to úžasný, veľkolepo gotický a fascinujúci príbeh so silnou zápletkou o moci, o všadeprítomnej hrozbe blížiaceho sa zla a o zúfalej mágii...
Objednať:
 

Do raja tadiaľto/Škoricové dievča (Hopkins, Cathy)
22. Do raja tadiaľto/Škoricové dievča (Hopkins, Cathy)
2,50 EUR (bežná cena 7,65 EUR)
dievčatá
India Jane, ktorú jej veľká a chaotická rodina nazýva Škoricové dievča, odmalička cestuje po celom svete. Uvíta preto rozhodnutie rodičov usadiť sa konečne v Londýne. Zakrátko sa však všetko opäť zmení a India Jane opäť musí cestovať- tentoraz do Grécka.
Objednať:
 

Strážca brány... a iné neuveriteľné príbehy  (Wolf, Klaus-Peter)
23. Strážca brány... a iné neuveriteľné príbehy (Wolf, Klaus-Peter)
1,00 EUR (bežná cena 5,49 EUR)
chlapci
Autor, jeden z najlepších nemeckých filmových scenáristov, ponúka vo svojich poviedkach napätie a hrôzu. Ako sa skončí desivá stretávka nenávideného učiteľa a bývalých žiakov? Aké tajomstvo ukrýva strážca brány? A ešte ďalšie nezvyčajné príbehy...
Objednať:
 

Pobozkať anjela je nebezpečné/Diví šialení anjeli 1. (Brezina, C. Thomas)
24. Pobozkať anjela je nebezpečné/Diví šialení anjeli 1. (Brezina, C. Thomas)
4,99 EUR (bežná cena 8,99 EUR)
dievčatá
Vicky a jej kamarátky založia detektívnu agentúru na pomoc zamilovaným. Na reklamný leták použijú fotografiu sochy anjela z parku. Vicky anjela pobozká, a ten bozk prevráti jej život hore nohami. Nič už nie je ako predtým a zrazu sa dejú čudné veci...
Objednať:
 

Pre 9. ročník

Rebelka Bianka (Monsigny, Jacqueline)
25. Rebelka Bianka (Monsigny, Jacqueline)
2,00 EUR (bežná cena 8,60 EUR)
dievčatá i chlapci
Benátky, 16.storočie. Mladá a krásna Bianka tajne opustí so svojou prvou láskou Pietrom Benátky a usadí sa vo Florencii, kde rozohrá nebezpečnú hru a zvedie následníka trónu Francesca de Medici. Krok za krokom postupne získava moc, podarí sa jej však dostať sa až na trón, po ktorom siaha? Dokáže odhaliť a zmariť úklady tých, ktorí ju chcú za každú cenu zničiť?

Cesty osudu sú nevyspytateľné. V krajine vypukne vražedný mor...

Tento strhujúci a farbistý román z obdobia talianskej renesancie je natoľko pútavý, že ho od prvej po poslednú stránku prečítate na jediný dúšok...
Objednať:
 

Cárov syn/Floris 1 (Monsigny, Jacqueline)
26. Cárov syn/Floris 1 (Monsigny, Jacqueline)
8,99 EUR (bežná cena 12,99 EUR)
dievčatá
Preklad z francúzštiny: Jela Mlčochová

V roku 1717, keď cár Peter Veľký navštívil vo Francúzsku mladého kráľa Ľudovíta XV., náhodou stretol krásnu grófku Maximilienne de Villeneuve-Caramey.

Bolo to ako blesk z jasného neba. I keď bola mladá žena vydatá a mala dvojročné dieťa, rozhodla sa sprevádzať ruského cára do jeho domoviny. Táto cesta postupne zaviedla grófku a jej synov Adriena a Florisa, ktorý sa narodil z jej lásky k ruskému panovníkovi, z Paríža do Moskvy, Turecka, nádherného Petrohradu, na brehy Baltského mora i na šíre ukrajinské stepi. Hrdinovia na vlastnej koži zažijú luxus panovníckeho dvora, no i špinu a úbohosť väzenskej cely, krutú ruskú zimu, strach z vlkov, útoky banditov...

Tento romantický i dobrodružný román je jedným z najdojímavejších príbehov lásky, aké boli kedy napísané.


Objednať:
 

Ľavá strana sveta (Genova, Lisa)
27. Ľavá strana sveta (Genova, Lisa)
8,90 EUR (bežná cena 11,99 EUR)
dievčatá i chlapci
Nový román od autorky medzinárodného bestselleru Strácam svoje ja, ktorý bol sfilmovaný, pričom vo februári 2015 získala predstaviteľka hlavnej hrdinky za túto úlohu Oscara.

Sarah Nickersonová žije vo Welmonte, kde vedie hektický život ako viceprezidentka úspešnej firmy i ako manželka a matka troch detí. Táto prepracovaná absolventka Harvardu zázračne riadi každú minútu svojho života, až v jeden osudný deň má cestou do práce ťažkú autonehodu. Zranenie mozgu jej úplne vymaže ľavú stranu sveta a Sarah si po prvýkrát musí všímať detaily, ktoré ju obklopujú, vrátane jej matky, ktorá doteraz v jej živote chýbala. Bez toho, aby si uvedomovala jedlo na ľavej polovici taniera či dokonca svoju vlastnú ľavú ruku, v prázdnote tohto zvláštneho polosveta hľadá odpovede o svojej minulosti i neistej budúcnosti. Keď sa pokúša znovu získať zdravie a nezávislosť, pochopí, že jej skutočný osud možno leží ďaleko od sveta konferenčných hovorov, tabuliek a grafov...


"Lisa Genova je Michael Crichton neurovedy. To, čo dokázala s príbehom Strácam svoje ja, dokázala opäť s knihou Ľavá strana sveta. Je to niečo veľkolepé, je to silný ľudský príbeh, napísaný tak elegantne a dobre, ako sa len dalo.
Jacquelyn Mitchard, autorka bestselleru The Deep End of the Ocean

"Lisa Genova to znovu dokázala, striedavo mrazivý a hlboko dojemný príbeh Ľavá strana sveta je omračujúca pripomienka toho, ako môže jediný okamih zmeniť celý život."
Brunonia Barry, autorka bestselleru The Lace Reader

"Bolestivo reálne. Prekrásne napísané. Lisa Genova nás vedie po dojemnej ceste straty, odpustenia, nádeje, lásky a vytrvalosti ľudského ducha."
Julia Fox Garrison, autorka Don t Leave Me This Way
Objednať:
 

Kvapky ohňa (Mlčochová, Jela)
28. Kvapky ohňa (Mlčochová, Jela)
4,99 EUR (bežná cena 7,99 EUR)
dievčatá i chlapci
Sandra prichádza do opusteného domu po starej mame, kde chce v samote napísať knihu. Čoskoro však zistí, že v dome vládne čudná atmosféra a začne ju trápiť strach a obavy, ktoré si nijako nedokáže vysvetliť. Keď sa pridajú neobvyklé sny a vidiny, rozhodne sa pátrať po príčine a stopy ju privedú až k hrôzostrašným stredovekým inkvizičným procesom. Krok za krokom odhaľuje tragický príbeh, ktorý sa kedysi v mestečku odohral a ktorý, ako zisťuje, má svoju ozvenu aj v súčasnosti a jej samotnej sa dotýka spôsobom, aký by si nikdy nedokázala predstaviť. Navyše so zdesením objavuje, že v starom dome žije okrem nej ešte ktosi ďalší, o kom nemá nikto ani len tušenia...
Objednať:
 

Listy láskozradcovi (Greene, Niamh)
29. Listy láskozradcovi (Greene, Niamh)
1,99 EUR (bežná cena 6,99 EUR)
dievčatá
Eve, Molly, Julie. A Charlie. Tri ženy a tri zlomené srdcia. A jeden lámač ženských sŕdc. Tri vtipné a navzájom sa prelínajúce príbehy zlomených a boľavých sŕdc, príbehy troch súčasných mladých žien, ktoré sa každá svojím spôsobom pokúšajú zabudnúť na jedného konkrétneho, nie až tak celkom očarujúceho muža.

Podarí sa im to? Dokážu znova nájsť stratenú duševnú rovnováhu a prostú radosť zo života?
Objednať:
 

Anonymný rukopis (Ginsberg, Debra)
30. Anonymný rukopis (Ginsberg, Debra)
4,49 EUR (bežná cena 11,58 EUR)
dievčatá i chlapci
Už ste niekedy mali pocit, že váš život je súčasťou románu? Intrigy, pomsta a skutočná láska - tento duchaplný román, zasadený do mimoriadne búrlivého prostredia exkluzívnej literárnej agentúry, udrží čitateľa v napätí až do poslednej stránky.
Objednať:
 

 

Objednávka

Kontaktná osoba:
Názov školy:
Ulica:
PSČ:
Mesto:
IČO:
DIČ:
Telefón:
E-mail:
Spôsob platby: Dobierka
Platba predom (predfaktúra)
Knihy prosíme zaslať: Na adresu školy
Na poštu
Ak zvolíte možnosť na poštu, uveďte prosím telefónne číslo, kde Vás môže pošta kontaktovať.
Hrubo vyznačené polia sú povinné.
 Súhlasím s obchodnými podmienkami a záväzne objednávam vyššie uvedené tituly v celkovej hodnote EUR